Back to the top

O nas

Nasze produkty

Manufaktura Vaquero to miejsce, w którym powstają rzeczy prawdziwe, namacalne i naturalne.

Tworzymy kabury do broni współczesnej i czarnoprochowej oraz galanterię, która towarzyszy w codziennym życiu, portfele, paski do spodni, pokrowce. Nasza oferta kierowana jest do osób, które szukają i doceniają, jakość, „to coś”, czego brakuje masowo wyprodukowanym rzeczom.

Inspiracją do tworzenia produktów jest Amerykańskie rzemiosło, które rozwijało się i było owocem trudnych warunków, jakim musiało stawiać czoło oporządzenie konia i jeźdźca. Wielokulturowość tego miejsca wpłynęła na jedyną w swoim rodzaju estetykę, której naśladowcy są na całym świecie.

Jeżeli ofert sklepu tylko zachęciła i rozbudziła wyobraźnie i była inspiracją do wymyślenia własnych rozwiązań czy zdobień, zapraszamy do indywidualnego kontaktu, chętnie je zrealizujemy.

O Vaquero

Vaquero ma swój początek w 2010 roku, kiedy dostęp do broni czarnoprochowej stał się szeroko dostępny.

Chęć posiadania własnej kabury, wolny czas i okoliczności spowodowały, że powstała pierwsza  wykonana całkowicie własnoręcznie moja własna kabura.

Poszukiwanie wiedzy okazało się być tak interesującym i wciągającym zajęciem, że pochłonęło mnie bez reszty. Na początku, uczyłem swoje ciało wytrwałości, połączenia wyobraźni z rękami tak by materializowały to, co miałem w głowie. Chłonąłem amerykańskich rzemieślników podpatrując każdy detal ich pracy i narzędzi.

Potem przyszedł czas na odważną decyzje pójść swoją drogą …… w nieznany świat!

Wyzwaniem była nazwa, pod którą będę tworzył, z pomocą przyszła książka o kowbojach, którą dostałem od rodziców będąc dzieckiem, opisująca teksańskich i meksykańskich dzielnych pasterzy bydła nazywanych Vaqueros.

Charakter, jaki mam nie pozwalał mi robić czegoś na pół gwizdka, dlatego od początku celem stało się budowanie w długim okresie cenionej solidnej marki, którą jako spełniony mężczyzna w sędziwym wieku przekaże synom a oni z dumą będą ją kontynuowali.

Moim celem jest satysfakcja  klientów Vaquero. Chciałbym, aby moje produkty z biegiem lat zyskiwały na wartości i funkcjonalności, a użytkowanie ich dawało przyjemność i zadowolenie. Jest to trudne zadanie, którego podejmuję każdego ranka, kiedy zapalam światło w swojej pracowni….. zaczynam projektować…..kroić…… i szyć.

Staram się postępować zgodnie z przesłaniem, które weszło mi w krew i chętnie się nim dzielę:

Czerpię inspirację z najlepszych mistrzów minionej epoki, kiedy to dobry projekt, najwyższej, jakości materiały i duma z pracy rzeczywiście się liczyła. Jestem rzemieślnikiem. Dążę do stworzenia ponadczasowej jakości. Dla mnie wykonanie i dbałość o szczegóły to podstawa. Wierzę, że suma wszystkich detali stanowi o ostatecznym efekcie. Pragnę by przedmioty z powrotem wykonywane były tak by służyły i nie rozpadały się po ściśle wyliczonym czasie. By ich posiadanie dawało satysfakcję i przyjemność. By wróciła pewność, że nabywane dobra faktycznie mają taką wartość jak cena, za jaką je kupujemy. By z powrotem na metkach widniał napis wyprodukowano w Polsce. To mój sposób myślenia, filozofia, przekonanie i duma.

W Państwa ręce oddaję ofertę tego sklepu i Zapraszam do zapoznania się twórczością, która w całości powstaje moimi rękami.

Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie a  radość z zakupów  będzie dla Państwa tak samo duża jak moja z ich tworzenia.

Artur Olejniczak

1
2
3
4
5
7

Copyright Vaquero Manufacture