Back to the top

O nas

Nasze produkty

Manufaktura Vaquero to miejsce, w którym powstają rzeczy prawdziwe, namacalne i naturalne.

Tworzymy kabury do broni współczesnej i czarnoprochowej oraz galanterię, która towarzyszy w codziennym życiu, portfele, paski do spodni, pokrowce. Nasza oferta kierowana jest do osób, które szukają i doceniają, jakość, „to coś”, czego brakuje masowo wyprodukowanym rzeczom.

Inspiracją do tworzenia produktów jest Amerykańskie rzemiosło, które rozwijało się i było owocem trudnych warunków, jakim musiało stawiać czoło oporządzenie konia i jeźdźca. Wielokulturowość tego miejsca wpłynęła na jedyną w swoim rodzaju estetykę, której naśladowcy są na całym świecie.

Jeżeli ofert sklepu tylko zachęciła i rozbudziła wyobraźnie i była inspiracją do wymyślenia własnych rozwiązań czy zdobień, zapraszamy do indywidualnego kontaktu, chętnie je zrealizujemy.

O Vaquero

Vaquero ma swój początek w 2010 roku, kiedy dostęp do broni czarnoprochowej stał się szeroko dostępny.

Chęć posiadania własnej kabury, wolny czas i okoliczności spowodowały, że powstała pierwsza  wykonana całkowicie własnoręcznie moja własna kabura.

Poszukiwanie wiedzy okazało się być tak interesującym i wciągającym zajęciem, że pochłonęło mnie bez reszty. Na początku, uczyłem swoje ciało wytrwałości, połączenia wyobraźni z rękami tak by materializowały to, co miałem w głowie. Chłonąłem amerykańskich rzemieślników podpatrując każdy detal ich pracy i narzędzi.

Potem przyszedł czas na odważną decyzje pójść swoją drogą …… w nieznany świat!

Wyzwaniem była nazwa, pod którą będę tworzył, z pomocą przyszła książka o kowbojach, którą dostałem od rodziców będąc dzieckiem, opisująca hiszpańskich pionierów, dzielnych pasterzy bydła nazywanych Vaqueros.

Charakter, jaki mam nie pozwalał mi robić czegoś na pół gwizdka, dlatego od początku celem stało się budowanie w długim okresie cenionej solidnej marki, którą jako spełniony mężczyzna w sędziwym wieku przekaże synom a oni z dumą będą ją kontynuowali.

Moim celem jest satysfakcja  klientów Vaquero. Chciałbym, aby moje produkty z biegiem lat zyskiwały na wartości i funkcjonalności, a użytkowanie ich dawało przyjemność i zadowolenie. Jest to trudne zadanie, którego podejmuję każdego ranka, kiedy zapalam światło w swojej pracowni….. zaczynam projektować…..kroić…… i szyć.

Staram się postępować zgodnie z przesłaniem, które weszło mi w krew i chętnie się nim dzielę:

Czerpię inspirację z najlepszych mistrzów minionej epoki, kiedy to dobry projekt, najwyższej, jakości materiały i duma z pracy rzeczywiście się liczyła. Jestem rzemieślnikiem. Dążę do stworzenia ponadczasowej jakości. Dla mnie wykonanie i dbałość o szczegóły to podstawa. Wierzę, że suma wszystkich detali stanowi o ostatecznym efekcie. Pragnę by przedmioty z powrotem wykonywane były tak by służyły i nie rozpadały się po ściśle wyliczonym czasie. By ich posiadanie dawało satysfakcję i przyjemność. By wróciła pewność, że nabywane dobra faktycznie mają taką wartość jak cena, za jaką je kupujemy. By z powrotem na metkach widniał napis wyprodukowano w Polsce. To mój sposób myślenia, filozofia, przekonanie i duma.

W Państwa ręce oddaję ofertę tego sklepu i Zapraszam do zapoznania się twórczością, która w całości powstaje moimi rękami.

Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie a  radość z zakupów  będzie dla Państwa tak samo duża jak moja z ich tworzenia.

Artur Olejniczak

1
2
3
4
5
7

Copyright Vaquero Manufacture